Łóżko czy sofa – na czym lepiej spać?

Według statystyk, w łóżku spędzamy nawet 1/3 swojego życia. To, jak śpimy ma ogromy wpływ na nasze samopoczucie i bezpośrednio przekłada się na nasze funkcjonowanie w ciągu dnia. Na jakość snu wpływa wiele czynników, a przede wszystkim to, na czym tak właściwie śpimy. Stąd często zadawane pytanie: co lepsze, łóżko czy kanapa? Lepiej zdecydować się na bardziej uniwersalny mebel, jakim jest rozkładana sofa lub kanapa czy lepiej zainwestować w dostosowany do indywidualnych potrzeb materac? 

Sofa lub kanapa – uniwersalność kosztem komfortu snu

Sofa czy kanapa może być świetnym elementem wystroju wnętrza, idealnie komponującym się z resztą mebli i akcesoriów. Do tego rozkładane modele przysłużą się zarówno w dzień jak i w nocy. Jednak stale składana i rozkładana kanapa jest narażona odkształcenia materiału. Jej codzienne zastosowanie może również negatywnie wpływać na kwestie zdrowotne, generowane podczas snu – używany przez domowników, gości czy też zwierzęta materiał gromadzi bakterie, które przenikają przez pościel. W przeciwieństwie do łóżka z indywidualnie dobranym materacem, który pomagamy wybrać w naszych salonach z materacami w Otwocku i Górze Kalwarii, kanapa lub sofa nie zapewni odpowiedniego podparcia podczas snu, zwłaszcza osobom, które ze względu na budowę ciała lub kwestie zdrowotne powinny zaopatrzeć się w bardziej miękki materac.

Łóżko – mebel przeznaczony do spania

Pomimo, że sofa lub kanapa zapewniają więcej możliwości aranżacji wnętrza, to jednak łóżko pozostanie meblem przeznaczonym do spania. Ze względu na możliwość doboru materaca pod indywidualne wymagania, łóżko zapewni odpowiednie podparcie, a użytkownik zadba w ten sposób o zdrowie swojego kręgosłupa. Na wyposażenie sypialni w łóżko powinni zdecydować się alergicy – spośród produktów dostępnych w ofercie naszego sklepu z materacami w Otwocku i Górze Kalwarii, największym zainteresowaniem wśród alergików cieszą się materace lateksowe. Materiały, z których zostały wykonane ograniczają ilość roztoczy, drobnoustrojów czy bakterii, które w tkaninie kanapy lub sofy mają idealne warunki do namnażania. 

Aby zdecydować, jaki rodzaj mebla lepiej nadaje się do spania, należy wziąć pod uwagę wiele kryteriów. Jednym z nich jest oczywiście dostępna przestrzeń w domu lub mieszkaniu. Jeżeli dysponujemy odpowiednią przestrzenią, np. Pomieszczeniem przeznaczonym na sypialnie, najlepiej zdecydować się na zakup łóżka, dobierając przy tym odpowiedni materac i stelaż. Tylko śpiąc na łóżku zadbamy o prawidłową pozycję podczas snu i odpowiednią jego jakość, co przełoży się na lepsze samopoczucie i zdrowie.

Zapisz się do naszego newslettera
Bądź na bieżąco z nowościami i promocjami w naszych salonach