Jakie są rodzaje materaców?

Odpowiedni dobór rodzaju materaca stanowi pierwszy krok do podniesienia komfortu wypoczynku w sypialni. Jak wybrać odpowiedni rodzaj materaca? W ofercie naszego sklepu z materacami w Otwocku znajdziecie różne rodzaje materacy – lateksowe, piankowe, sprężynowe oraz kieszonkowe. Poszczególne technologie wykonania różnią się, a kategoria materaca jest sprawą subiektywną. Nasz salon z materacami w Otwocku oferuje szeroką gamę produktów różnego rodzaju.

Materace sprężynowe

Materace sprężynowe sprzedawane są od około 20 lat i stanowią główną część rynku materacy. Charakteryzują się tym, że ciężar ciała rozkłada się na całą jego powierzchnię, zapewniając jednocześnie odpowiednie wsparcie sylwetki i wysoki komfort użytkownika. Jego budowa sprawia, że poszczególne sprężyny dostosowują się do punktowego nacisku, dzięki czemu ruchy osoby śpiącej obok w żaden sposób nie wpływają na użytkownika. W naszym sklepie z materacami w Otwocku oferujemy szeroką gamę produktów tego rodzaju.

Materace kieszonkowe

Inny rodzaj materaca dostępny w naszym sklepie z materacami w Otwocku to materac kieszonkowy. Ten typ jest również skonstruowany z wielu sprężyn. Technologia zastosowana w produkcji materacy kieszonkowych charakteryzuje się tym, że każda ze sprężyn zamknięta jest w specjalnej kieszonce z cienkiego materiału. Sprężyny nie są ze sobą połączone, każda z nich reaguje na ciężar ciała dokładnie w miejscu jego zetknięcia z powierzchnią materaca. Ten tryb pracy sprawia, że ruchy osoby leżącej obok nie są odczuwalne dla użytkownika.

Materace lateksowe

Materace lateksowe charakteryzują się wysoką elastycznością, a co za tym idzie, bardzo dobrze dopasowują się do ciała i zapewniają należyte podparcie kręgosłupa. Jego budowa zapewnia dobrą wentylację, co może być ważne dla osób, które w nocy dużo się pocą. Klienci naszego salonu w Otwocku chwalą ten rodzaj materaca ze względu na właściwości wykluczające objawy alergiczne lateks jest niekorzystnym środowiskiem dla roztoczy i drobnoustrojów. 

Materace piankowe

W katalogu salonu z materacami w Otwocku wyróżniamy również materace piankowe – ich zaletą jest wsparcie kręgosłupa i dopasowywanie się materiału do kształtu ciała. Materace piankowe różnią się gęstością pianki – im pianka jest gęstsza, tym materac będzie twardszy. Materace piankowe są zazwyczaj najcieńsze z wymienionych wyżej produktów, ale tak czy inaczej mają swoje grono zwolenników. 

Zapisz się do naszego newslettera
Bądź na bieżąco z nowościami i promocjami w naszych salonach