Jak wybrać odpowiedni materac?

Wybór odpowiedniego materaca potrafi być czasochłonny. Zwłaszcza, gdy zdajemy sobie sprawę, jak jakość wybranego łóżka i materaca rzutuje na późniejszą jakość naszego snu. Jedno jest pewne, decyzja nie może zostać podjęta za szybko. Jeśli jednak chcemy ją przyspieszyć, warto udać się do profesjonalnego salonu, w którym fachowcy doradzą i dopasują każdemu jego materac idealny. W naszych salonach z materacami w Górze Kalwariii Otwocku, można znaleźć szeroką gamę produktów, które spełnią potrzeby nawet najbardziej wymagających klientów.

Czy istnieje materac idealny dla każdego? Nie, nie ma jednego, uniwersalnego materaca. Kategoria wygody jest bowiem kwestią bardzo indywidualną, ściśle związaną ze zdrowiem i przyzwyczajeniami. Aby móc cieszyć się długimi nocami wypełnionymi spokojem i regenerującym snem oraz mieć pewność dokonania właściwego wyboru, należy wziąć pod uwagę kilka kryteriów. 

Odpowiedni test materaca – miękkość

Nie można kupować materaca bez wcześniejszego przetestowania jego miękkości. Kupowanie materaca „w ciemno” może skończyć się brakiem wygody i negatywnym wpływem na zdrowie użytkownika. Przed kupnem należy odpowiednio przetestować materac, zaczynając od położenia się na nim. Najlepiej jest ułożyć się w wielu pozycjach, które klient przyjmuje podczas wypoczynku czy snu – to właśnie podczas leżenia w standardowych dla niego figurach użytkownik powinien odczuwać największy komfort. Dobrze jest zmieniać pozycje podczas testu, na przykład przewrócić się z pleców na bok czy na brzuch. Jeśli na danym materacu jest wygodnie podczas takich « akrobacji », to znaczy, że to dobry trop. W salonie w Górze Kalwarii doradzamy, jak odpowiednio przetestować materac. 

Rozmiar materaca – jaki rozmiar wybrać?

Odpowiedni wybór materaca zależy od wzrostu i wagi użytkownika, a także od tego ile osób będzie na nim spać. Standardowy rozmiar materaca jednoosobowego to 90×200 centymetrów. W przypadku materaców dla dwóch osób, standardowe rozmiary to 140×200 oraz 160×200 centymetrów. W sklepie z materacami w Górze Kalwarii dostępnych jest wiele więcej wariantów rozmiarów materacy.

Wybór odpowiedniego materaca – rady i wskazówki

Wybór materaca jest kwestią indywidualną, należy przede wszystkim zwracać uwagę na potrzeby danego użytkownika. Osoby mające problemy z plecami powinny zastanowić się nad zakupem materaca twardszego, z dobrym podparciem lub materaca piankowego z pamięcią kształtu. 

Klienci salonu z materacami w Górze Kalwarii często skarżą się na alergie. Dla alergików odpowiednie będą materace lateksowe. Materiał, z które są wykonane ogranicza ilość roztoczy, drobnoustrojów czy bakterii, stanowiąc dla nich niekorzystne środowisko. 

Jeżeli na materacu będą spać dwie osoby, między którymi jest duża różnica w wadze, dobrym rozwiązaniem będzie materac kieszonkowy. Materace kieszonkowe zapewniają doskonałe podparcie dzięki systemowi niezależnych sprężyn, które punktowo dostosowują się do nacisku ciała. Waga użytkownika ma wpływ również w przypadku, kiedy na materacu ma spać tylko jedna osoba. Cięższym klientom bardziej odpowiadać powinny materace twardsze, z kolei osoby lżejsze powinny bardziej komfortowo czuć się podczas leżenia na bardziej miękkich modelach. 

Zapisz się do naszego newslettera
Bądź na bieżąco z nowościami i promocjami w naszych salonach